اختراع پانسمانی جدید در دانشگاه خلیج راهبردنیوز برای درمان زخم‌های سوختگی

به گزارش خبرگزاری راهبردنیوز از بوشهر، شهریار عصفوری پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از موفقیت پژوهشگران دانشگاه خلیج راهبردنیوز به اختراع پانسمانی جدید برپایه مواد زیستی برای درمان زخم های سوختگی خبر داد و اظهار داشت: این محصول در واقع  پانسمان زخم‌های سوختگی می‌باشد و پوشش زخم سوختگی با استفاده از مواد زیست سازگار که حاوی داروی التیام بخش ضدسوختگی است از مزایای این دارو به شمار می رود ضمن اینکه در طراحی این پانسمان، کنترل رهش دارو نیز مدنظر قرار گرفته شده.

دانشیار دانشگاه خلیج راهبردنیوز و یکی از محققان اختراع محصول زخم پوش الکتروریسی شده حاوی دکسپانتول آهسته رهش بر پایه آلژینات/ کیتوزان با ساختار هسته-پوسته  تاکید کرد: با ترکیبات زیست سازگاری که در تولید این محصول بکار رفته، برای نخستین بار این چنین پانسمانی به مرحله تولید در جهان رسیده است و نمونه داخلی یا خارجی ندارد.

عصفوری عنوان کرد: زخم پوش الکتروریسی شده حاوی دکسپانتول آهسته رهش بر پایه آلژینات/ کیتوزان با ساختار هسته-پوسته ماحصل فعالیت علمی گروهی از محققان، طی سه سال گذشته در گروه تحقیقاتیِ نانوزیست فناوری دانشگاه خلیج راهبردنیوز است.

وی افزود: پرفسور رضا آذین استاد تمام دانشگاه خلیج راهبردنیوز، خانم مریم نجفی دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه خلیج راهبردنیوز و ساسان زائری  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دیگر محققان این پروژه بوده­ اند.

انعقاد اولین قراداد تولید انبوه در مهرماه ۹۹

دانشیار دانشگاه خلیج راهبردنیوز از انعقاد اولین قراداد تولید انبوه در مهرماه ۹۹ خبر داد و گفت: اولین قرارداد واگذاری امتیاز بهره برداری از اختراع شماره ۱۰۱۳۴۰ با عنوان تولید زخم‌پوش الکتروریسی شده حاوی دکسپانتول آهسته‌رهش بر پایه آلژینات/کیتوزان با ساختار هسته پوسته بین دانشگاه خلیج راهبردنیوز و شرکت توسعه  خدمات و مشاوره دریا منعقد شد.

وی افزود: قرارداد امضا شده در خصوص واگذاری حق مالکانه اختراعی با عنوان «تولید زخم پوش الکتروریسی شده حاوی دکسپانتنول آهسته رهش بر پایه آلژینات/ کیتوزان با ساختار هسته-پوسته» به بخش خصوصی (شرکت خدمات و مشاوره دریا) می‌باشد.

عصفوری گفت: پیش بینی می‌شود چنانچه سرمایه و مجوزهای لازم برای تولید در مقیاس مد نظر تامین شود، این محصول در سال اول به میزان ۱۰۰ هزار دلار و در سال دوم حداقل به میزان ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته باشد.

گفتنی است، این گروه تحقیقاتی در سه سال گذشته، اختراع چهار محصول زیستی دیگر را نیز به ثبت رسانده‌‌اند و در حال حاضر به دنبال تجاری سازی آنها می‌باشند.

انتهای پیام/ر


راهبردنامه