امام جمعه :  شهروندان خلخال باید در اولویت استفاده از اب قزل اوزن قرار دارند

به گزارش راهبردنامه ،حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه های نماز جمعه خلخال بیان کرد:با توجه به محرومیت این شهرستان، اگرقرار است تخصیص جدیدی از برداشت آب رودخانه قزل اوزن داده شود قطعا اولویت این تخصیص و استفاده باید برای مردم خلخال باشد .

خطیب جمعه خلخال گفت: یکی از علل و عوامل محرومیت خلخال و توسعه نیافتگی این شهرستان و با وجود بهره مندی از ظرفیت های لازم برای توسعه بی توجهی های گذشته به مردم این منطقه و استفاده بهینه ظرفیت های خدادادی موجود این شهرستان بوده است.

حجت الاسلام اسدی با بیان اینکه توسعه خلخال همواره باید مدنظر مسوولین ارشد استان قرار داشته باشد اظهار کرد: چنانچه در گذشته به توسعه کشاورزی خلخال با تخصیص آب مورد نیاز از رودخانه قزل اوزن ،استخراج معادن فلزی ،احداث سدهای معیشتی کشاورزی ،راه اندازی کارخانه های صنعتی بزرگ و ظرفیت موجود گردشگری منطقه توجه می شد مردم خلخال امروز با چنین محرومیت شدید و توسعه نیافتگی مواجه نمی شدند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک و گرامیداشت روز سوم دی ماه سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن از خانواده به عنوان یکی از ارکان جامعه یاد کرد که بانوان در تربیت صحیح آن و تحویل فرزندان صالح به جامعه نقش محوری ایفا می کنند .

خطیب جمعه خلخال با اشاره به تقویت روابط ایران با دو کشور چین و روسیه گفت: با توجه به اینکه تحریم های آمریکا متوقف نخواهد شد فراهم سازی زمینه ارتقا منافع مشترک سه جانبه ایران ،چین و روسیه می تواند برای حل مشکلات جامعه مفید واقع شود .

وی با اشاره به بارش های سنگین برف در طول روزهای گذشته در منطقه از تلاش دستگاهها و  نیروهای امدادی  برای برف روبی و بازگشایی راه های بین شهری و روستایی تقدیر کرد.

راهبردنامه