برقراری روابط دولت سیزدهم با همسایگان درمسیر ارتقای اقتصادی بسیارمهم است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به روسیه نیز در همین راستا بوده و می تواند در رسیدن به هدف رشد اقتصادی کشور بسیار اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: ارتباط با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه سبب کاهش آثار تحریم، رونق اقتصادی و بهبود و ارتقای موقعیت سیاسی کشور می شود که این امور در راستای سیاست های کلی نظام است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، این استان را یکی از مهمترین مناطق کشور در مسیر ارتقای مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه عنوان کرد و ادامه داد: وجود ظرفیت های گمرکی و پایانه های مرزی، موقعیت استان ما را بسیار استراتژیک کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: در همین راستا باید ضمن بهبود وضعیت مرزهای آذربایجان غربی، در مسیر تصحیح قوانین و مقررات دست و پا گیر گمرکی نیز اهتمام داشته باشیم تا زمینه ارتقای مراودات اقتصادی فراهم شود.

وی در بخش دیگری، بر تامین کالاهای اساسی مردم در روزهای پایانی سال و همچنین هفته های نزدیک به ماه مبارک رمضام تاکید کرد و گفت: باید با تلاش ویژه ای، زمینه تسریع در تامین کالاهای اساسی مردم فراهم شود.

وی همچنین با تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: اسلام برخلاف نگاه اقتصادی و کاسب‌کارانه غرب به بانوان، نگاهی توام با کرامت به مقام زن دارد.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: حضرت زهرا (س) الگویی تمام عیار برای زنان در جامعه اسلامی است و همین امر نشان می دهد که نگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز به بانوان، بسیار والاست.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی همچنین با گرامیداشت سالروز قیام مسلحانه مردم ارومیه در مقابل رژیم ستمشاهی در دوم بهمن ۱۳۵۷ بیان کرد: این واقعه، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است که باید اهمیت این روز در سطح ملی تبیین وثبت شود.

وی با ابراز خرسندی از بارش های صورت گرفته طی روزهای پایانی دی ماه امسال در کشور و آذربایجان غربی، بر شکرگزاری به خاطر این نعمت بی کران الهی تاکید کرد.

راهبردنامه