۱.۴ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پل زیرگذر روستای ملاقاسم نیاز است

سیدعلی موسوی روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات روستای ملاقاسم افزود: با بازدید و رایزنی های انجام شده و نیز قول مساعد مدیرکل راه آهن آذربایجان شرقی برای تکمیل و بهره برداری از این پل اعتبار ویژه اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: پل زیرگذر فعلی این روستا برای سهولت در تردد کشاورزان و روستاییان در سال های گذشته احداث شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون عرشه بتنی و ستون های این پل زیرگذر احداث شده و برای تکمیل نیاز به خاکبرداری و احداث دیوار بوده که با تامین اعتبار مورد نیاز، به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. 

وی با اشاره به نیاز دانش آموزان روستایی به توسعه فضاهای آموزشی نیز گفت: امسال ۱۷ مدرسه توسط خیران مدرسه ساز در نقاط مختلف و روستاهای این شهرستان در حال احداث است.

وی افزود: در روستای ملاقاسم نیز به عنوان یکی از روستاهای بخش سراجو، کلاس درس برای تحصیل دانش آموزان این روستا در دوره متوسطه اول با استفاده از خرید خدمات آموزشی دایر می شود.

وی اضافه کرد: همچنین مشکلات آب، برق و مخابرات این روستا با اهتمام دستگاه های خدمت رسان نیز به زوید مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشارکت روستاییان عامل توسعه روستاهاست، افزود: با وجود تخصصیص اعتبار از سوی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، مشارکت فعال روستاها می تواند زمینه ساز تسریع در اجرای طرح های عمرانی شود.

بخشدار سراجو نیز در این جلسه با تاکید بر رفع مشکلات روستاها با همراهی روستاییان گفت: مشارکت فعال روستاییان موجب تسهیل در روند رفع مشکلات  زیرساختی روستاها خواهد بود.

فرخ محمدزاده با اشاره به مشکل فاضلاب روستای ملاقاسم افزود: تاکنون ۲ کیلومتر لوله گذاری شبکه جمع آوری فاضلاب در این روستا انجام شده است.

وی اضافه کرد: با توجه عدم بودجه لازم آب و فاضلاب برای اجرای شبکه فاضلاب در این روستا، با مشارکت روستاییان اقدام به اجرای طرح هدایت فاضلاب روستایی خواهد شد.  

۱.۴ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پل زیرگذر روستای ملاقاسم نیاز است

راهبردنامه