برخورد عبرت آموز با عوامل سرقت‌های مسلحانه در قم

به گزارش خبرگزاری راهبردنامه از قم، حجت‌الاسلام علی مظفری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نخستین نماز جمعه قم پس از شیوع بیماری کرونا که در مصلای قدس برگزار شد، برگزار شد، با اشاره به اینکه وقت زیادی از دستگاه قضایی صرف مشکلاتی می شود که نتیجه کم‌کاری یا بدکاری برخی از سازمان های دولتی است، اظهار کرد: دستگاه قضایی مدافع حقوق مردم است و به زودی سراغ این مدیران رفته و حق مردم را از ایشان می گیریم.

وی با اشاره به اینکه در دادگستری قم پرونده‌های بسیاری برای احیای حقوق عامه به جریان افتاده است اظهار کرد: تا پایان دوره تحول دستگاه قضایی شاهد اقدامات بزرگی در خصوص احیای حقوق عامه خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری قم با بیان اینکه مردم از دستگاه قضایی انتظاراتی دارند اظهار کرد: در احیای بیت المال و حقوق عامه دستگاه قضایی با کسی تعارف ندارد.

وی بیان کرد اکثر قضات دستگاه قضا دارای صلاحیت‌های شرعی قرارگرفتن در جایگاه قضاوت هستند و بسیاری از راهبردنیوزن تحصیلات حوزوی و دانشگاهی دارند.

مظفری با بیان اینکه رشوه گرفتن از سوی یک قاضی در تناقض با اصول اسلامی و اخلاقی است گفت: کشف جرم در دستگاه قضا توسط ضابطین انجام می شود.

وی با اشاره به انجام سه سرقت مسلحانه در قم طی دو ماه اخیر تاکید کرد: عوامل هر سه سرقت دستگیر شده و برای اینکه درس عبرتی برای دیگر بزهکاران باشند برخوردهای بسیار شدیدی با آنها صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری قم از برخورد قاطع با کسانی که به دنبال قبح زدایی و انجام اعمال منافی عفت در قم هستند خبر داد و گفت: برخی افراد از روی عمد این شهر را با دیگر شهرهای اشتباه گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه اجرای فقه علوی آرزوی بزرگ علما و فقها بوده است بیان کرد: دستگاه قضایی از حوزه‌های علمیه انتظار دارد زمینه اجرایی شدن فقه امامیه در جامعه را فراهم کند.

انتهای پیام/۲۲۵۸/خ


راهبردنامه