تلاش آمریکا برای بازگشت به برجام ثمره اقتدار نظام است

به گزارش خبرگزاری راهبردنامه از قم، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه نیروهای مسلح در دو سال اخیر با فشارهایی از سوی دشمن و مواردی چون خروج از برجام، تشدید تحریم‌ها و به تناوب، تشدید فشارهای نظامی و دفاعی مواجه بوده اند، بیان کرد: با فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش‌های صورت گرفته  شاهد این هستیم که دشمنان نظام اسلامی با خفت منطقه را ترک کرده و آرزوهای آنها نقش برآب شد.

وی با بیان اینکه وظیفه نیروهای مسلح در کنار دفاع و امنیت در یک سال اخیر مقابله با شیوع ویروس کرونا بوده است، تصریح کرد: پذیرش بیماران در ۵۸ بیمارستان و ایجاد قرنطینه از جمله اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری بوده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اجرای «طرح غربالگری سپهبد شهید قاسم سلیمانی» را مورد توجه قرار داد و گفت: در این طرح ۸۰ درصد مردم غربالگری شده اند و اجرای این طرح توسط بسیجیان کنترل بیماری را به دنبال داشته است.

وی یادآور شد: اگر اجرای چنین طرحی در دستور کار نبود امروز شاهد کاهش میزان فوتی ها از ۵۰۰ نفر در روز به کمتر از ۸۰ نفر نبودیم و شاید تعداد تلفات به اعداد بسیار بالا رسیده بود.

باقری با اشاره به تحرکات صورت گرفته در منطقه در ماه های پایانی دولت ترامپ گفت: در این بازه زمانی به امر فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح نسبت به برگزاری ۱۰ رزمایش در سراسر کشور اقدام کردند و با وجود اینکه برنامه ریزی قبلی برای برگزاری این رزمایش ها وجود نداشت ولی شاهد بودیم که این رزمایش‌ها پس از ابلاغ با قدرت برگزار شدند.

وی با بیان اینکه این رزمایش ها در حوزه‌های مختلف موشکی، هواپیماهای بدون سرنشین، دریایی و پدافند هوایی برگزار شد تاکید کرد: برگزاری این رزمایش ها سبب شد تا شیطنت‌های دشمن در منطقه پایان یافته و آنها مجبور به ترک منطقه شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه با مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی ان‌شاءالله با کاهش تحریم‌ها و عقب‌نشینی دشمن روبه رو خواهیم شد، خاطرنشان کرد: ملت ایران همچون گذشته به برکت خون شهیدان سربلند و سرافراز در مسیر دفاع از آرمان‌های خود ایستاده است.

وی یادآور شد: آمریکایی ها امروز به دنبال این هستند که با حداقل امتیاز به برجام بازگردند و این مسئله نشاندهنده اقتدار چشمگیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/خ


راهبردنامه