سخنان رییس‌جمهور در سازمان ملل تغییر رویکرد در مواجهه با نظام سلطه بود

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش راهبردنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی روز شنبه در مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت با عنوان تضاد گفتمان جبهه مقاومت و نظام سلطه جهانی که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد به بالابردن تصویر حاج قاسم سلیمانی ازسوی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و اظهار داشت: اقدام رییس جمهور برای درخواست مجازات دونالد ترامپ رییس‌جمهور پیشین آمریکا به دلیل جنایت و اقدام تروریستی در شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بی‌سابقه بود و تاکنون هیچ رییس‌جمهوری خواستار مجازات بالاترین مقام آمریکایی به دلیل جنایت نشده بود.

وی ادامه داد: امروز هر کدام از اعضای جبهه مقاومت از یمن تا حزب‌الله لبنان و فلسطین به اندازه‌ای قدرتمند شده‌اند که به‌تنهایی توان مقابله با کل نظام سلطه را دارند. پیشتر کسی جرات نداشت در برابر آمریکا قدعلم کند ولی امروز آمریکا از بیرون و از سوی کشورها و گروه‌های مختلف و از درون به دلیل چالش‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با زوال روبرو است. 

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن تاکید بر دوگانه جمع‌ناپذیر ایمان و کفر، اظهار داشت: این جدال دائمی است و رویارویی نظام سلطه و گفتمان مقاومت تاریخچه‌ای به درازای آفرینش انسان دارد.

رستمی ادامه داد: هر چند گفته می‌شود گفتمان امروز غالب در دنیا لیبرال دموکراسی است اما این گفتمان از نظر میدانی و تئوری در مسیر فرسایش است ولی جبهه مقاومت هر روز بیشتر قدرت می گیرد. 

وی با استناد به آیات قرآن مجید همراهی با طاغوت را موجب سقوط دانست و تاکید کرد: ملت های مظلوم در حال بازگشت به قرآن و ایستادن در برابر نظام سلطه هستند، پیروزی جبهه مقاومت و زوال نظام سلطه علنی شده است. 

دانشگاه علم و صنعت باید در تبیین جبهه مقاومت برنامه ریزی کند

رییس دانشگاه علم و صنعت نیز در این همایش به ۱۱۰ شهید دانشجوی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در همه فناوری های مختلف از صنعت خودرو، هوافضا، انرژی و صنایع مختلف پیشروست ولی همانطور که رهبر معظم انقلاب این دانشگاه فیضیه دانشگاه‌ها است باید در امور فرهنگی و تبیین جبهه مقاومت و تکریم مجاهدان در آن نیز برنامه ریزی کرد. 

منصور انبیاء افزود: تجلی روحیه انقلابی در دانشگاه علم و صنعت باعث شد میزبان هفتمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت با عنوان تضاد گفتمان جبهه مقاومت و نظام سلطه جهانی باشیم.

دین اسلام با مجاهدت‌ زنده است

علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در پیامی که در این  اجلاسیه قرائت شد، تاکید کرد: دین اسلام به این مجاهدت ها زنده است و با این مجاهدت ها شکل گرفته و جهانگیر شده است و امروز حرف اول را در جهان می‌زند و در برابر سایر ادیان الهی و مکاتب مادی برجستگی های زیادی دارد. 

وی در این پیام یادآور شد: اگر تلاش و مجاهدت ائمه (ع) نبود، نبوت پیامبر اکرم (ص) نیمه کاره می ماند و اگر واقعه کربلا نبود فاتحه اسلام توسط بنی امیه خوانده می شد. 

امام رضا (ع) نماد جهاد در غربت بودند، ایشان در زمان اختلاف امین و مامون فرصت یافتند تا معارق اهل بیت را به گوش مردم برسانند. بناه به نقلی امام رضا (ع) قبل از این که مامون او را به ایران فرا بخواند مخفیانه به قزوین سفر کرده و به تقویت سازمان وکالت می پردازد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این پیام تصریح کرد: امروز یک جبهه مقاومت مقتدر حول جمهوری اسلامی شکل گرفته است و از یمن تا عراق و لبنان و سوریه و فلسطین دارند، کاری می کنند کارستان. یکی از برکات جمهوری اسلامی به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حمایت از این جبهه مقاومت است. امروز در عصر کفر و نفاق این ملت های منطقه هخستند که در عراق، لبنان و فلسطین و یمن احیا کننده اسلام اند.

به گزارش راهبردنامه، هفتمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت از دوم تا چهارم مهر برگزار می‌شود. مراسم افتتاحیه این اجلاسیه در دانشگاه علم و صنعت همراه با نشست‌ها و ارائه سخنرانی در این دانشگاه امروز و بقیه مراسم و اختتامیه در دانشگاه دامغان خواهد بود.   

اجلاسیه مجاهدان در غربت از هفت سال پیش، به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و سالگرد شهادت حسن تهرانی‌مقدم در دامغان آغاز و پس از آن تصمیم گرفته شد، برای تکریم از مقاومت و مجاهدان غربت دنیا مراسمی هرساله برگزار شود.

این اجلاسیه امسال با حضور نمایندگانی از گروه های مقاومت ۳۶ کشور دنیا و فرماندهان جهادی برگزار می‌شود. افتتاحیه این اجلاسیه به دلیل رویکرد علمی در دانشگاه علم و صنعت با ارائه بیش از ۳۰ مقاله از دانشمندان و اندیشمندان جهان اسلام در باب مقاومت در حال برگزاری است. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سردار یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در این اجلاسیه حضور داشتند و پیام کتبی ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این همایش قرائت شد.

در پایان این مراسم از وزیر علوم به دلیل تلاش‌ها در گسترش فرهنگ مقاومت تقدیر و یکی از نمادهای مقاومت به وی تقدیم شد.

همچنین از خانواده شهید محسن حججی از شهدای مدافع حرم و شهید زندی از شهدای دانشگاه علم و صنعت تقدیر شد.  

راهبردنامه