فرماندار میانه: مشارکت مردم در عرصه های مختلف شاخصه جمهوری اسلامی است

مسعود سعادتی روز پنجشنبه در جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان با اشاره به فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب در ۱۹ دی مبنی بر جلب مشارکت مردم و ایجاد اعتماد بین دولت و مردم، این امر را آغاز تحول در مشارکت مردم و پررنگ شدن نقش مردم از جمله خیرین در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی برشمرد و اضافه کرد: با این توصیه شاهد تحقق هر چه بهتر و سریعتر اهداف نظام در مشارکت مردم خواهیم بود.

وی با اشاره به نقش برجسته مردم در ایام‌ جنگ و تداوم همراهی آنها بعد از جنگ در آبادانی کشور گفت: در این بین نقش خیرین سلامت پررنگ است چراکه با فعالیت موثر خود ارتقاء سلامت جامعه را سبب خواهند شد .

فرماندار میانه به نقش مهم و تاثیرگذار خیرین در حوزه سلامت به ویژه در اوج شیوع کرونا با کمبود امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی لازم در راستای تامین اقلام و امکانات لازم اشاره کرد و ادامه داد: پرداخت بیش از ۴۵ میلیارد ریال از سوی خیرین شهرستان و هزینه کرد آن در جهت ارتقای سلامت جامعه تحسین برانگیز است.

مدیر اجرایی شورای خیرین سلامت شهرستان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد سه ساله مجمع خیرین سلامت شهرستان به مشارکت ۴۵ میلیارد و ۷۱۸ میلیون ریالی و هزینه کرد ۴۵ میلیارد و ۲۷۶ میلیون ریالی برای کمک به بیماران نیازمند، خرید تجهیزات پزشکی برای مراکز بهداشت و درمان و بیمارستانهای میانه و ساختمان سازی اشاره کرد.

ابوالقاسم زاده از مشارکت خدماتی و کالایی ۲۰ میلیارد ریالی خیرین نیز خبر داد و گفت: دو کانکس به عنوان خانه بهداشت در دو روستای شهرستان تجهیز و راه اندازی شده و یک کانکس دیگر نیز در دست تکمیل برای راه اندازی است.

وی به ایجاد مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در محل آزمایشگاه مرکزی از سوی خیرین اشاره کرد و افزود: دفتر شورای خیرین نیز همه روزه از ساعت ۹ صبح  تا ۱۳ ظهر در محوطه شبکه بهداشت و درمان آماده رسیدگی به مسائل و مشکلات افراد نیازمند در حوزه بهداشت و درمان بوده و به طور معمول ماهانه ۲۰۰ نفر مراجعه کننده داریم .

ابوالقاشم زاده در پایان با بیان کمک ۶ میلیارد ریالی خیرین مجمع سلامت در مقابله با کرونا با تامین اقلام و امکانات بهداشتی افزود: خرید دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان برکت و دستگاه فیکو در جراحی چشم برای بیمارستان خاتم از دیگر اقدامات خیرین در حوزه سلامت محسوب می شود.

راهبردنامه