معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: خطر کرونا هنوز برطرف نشده است

حسین حقایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار راهبردنیوز اظهار کرد: اکنون وضعیت تعداد ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی بد نیست و خوشبختانه سویه جدیدی از این بیماری در آذربایجان شرقی مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت شده است، گفت: در استان و البته کشور هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد ولی شهرستان هوراند در آذربایجان شرقی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد. 

وی افزود: ۹ شهرستان آذرشهر، اسکو، جلفا، چاراویماق، سراب، شبستر، عجب شیر، مراغه و ملکان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و ۱۱ شهرستان اهر، بستان آباد، بناب، تبریز، خدا آفرین، کلیبر، مرند، میانه، هشترود، هریس و ورزقان در وضعیت آبی هستند. 

حقایی تعداد کل بستری بیماران کرونایی را در بیمارستان های آذربایجان شرقی ۹۶ نفر اعلام کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ نفر مبتلای جدید به کرونا در استان شناسایی شده و ۲۷ بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه زیر نظر هستند. 

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: درصد واکسن تزریق شده به عنوان دز یادآور (نوبت چهارم واکسیناسیون)در افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسیناسیون آنها سپری شده است، در آذربایجان شرقی ۳.۳۷ درصد می باشد.

راهبردنامه