نجات ۷ نفر در انفجار یک آپارتمان مسکونی در مشهد

به گزارش خبرگزاری راهبردنامه از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد،  آتشپاد سوم حسن عظیمیان از وقوع انفجار توام با آتش سوزی یک آپارتمان مسکونی در بولوار طبرسی این شهر و نجات ۷ فرد گرفتار از میان آتش و آوار توسط آتش نشانان و نجاتگران سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد خبر داد.

مدیر منطقه سوم عملیات آتش نشانی مشهد گفت: ظهر امروز دوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵و اعلام وقوع انفجار توام با آتش سوزی طبقه اول یک آپارتمان مسکونی۴طبقه و گرفتار شدن ساکنان در میان آتش و آوار، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله آتش نشانان و نجاتگران ایستگاه شماره ۸ را به محل حادثه در بولوار طبرسی شماره ۵ اعزام کرد.

وی افزود: نیروهای امدادی به محض حضور در محل مشاهده کردند که شدت انفجار و آتش سوزی ناشی از آن، باعث تخریب بخشی از یک منزل مسکونی ۸۰ متری و گرفتار شدن ساکنان در طبقات شده بود که بلافاصله امدادگران و آتش‌نشانان با تقسیم به چند گروه ضمن نجات و انتقال محبوس‌شدگان به مکان امن، این آتش سوزی را مهار کردند.

عظیمیان خاطرنشان کرد: آتش نشانان ۷ فرد حادثه دیده را که در میان آنها ۳ کودک نیز بودند، برای سیر مراحل پزشکی تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دادند.

این گزارش می افزاید؛ علت اولیه این حادثه نشت گاز شهری ارزیابی شده و آتش نشانان پس از ایمن سازی کامل منزل آسیب دیده و محیط پیرامونی محل انفجار به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌ خویش مراجعت کردند.

میزان خسارت مالی و علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی مشهد در دست بررسی است.

انتهای پیام/۷۰۰۶۸/ر


راهبردنامه