همایش ملی جلوه‌‎های جهادی شهیدان «باکری» و «سلیمانی» در تبریز برگزار می‌شود

رحیم ملاحسینی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این همایش از سوی سازمان بسیج شهرداری تبریز و با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری در ۱۲ محور برگزار می شود.

وی اظهار داشت: محورهای مقالات ارایه شده به این همایش باید در موضوعات مدیریت شهری شهروند مدار، عدالت محوری، برنامه محوری، مدیریت راهبردی در شهرها، شایسته سالاری، معنویت محوری، دیپلماسی شهری، مدیریت بحران، کودکان و نوجوانان، مسئولیت پذیری، مدیریت یکپارچه و آینده پژوهی باشد.

فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: علاقه مندان برای شرکت در این همایش می توانند مقالات خود را تا ششم اسفند ۱۴۰۰ به آدرس www.basij.tabriz.ir  ارسال کنند.

ملاحسینی، ادامه داد: به مقالات منتخب و برتر این همایش ملی جوایز نفیس و ارزنده ای اهدا خواهد شد.

به گزارش راهبردنیوز، سرلشکر پاسدار شهید مهدی باکری از فرماندهان سپاه بود .

این فرمانده دلاور در روز ۲۵ اسفند سال ۱۳۶۳ و طی « عملیات بدر» به خاطر شرایط حساس عملیات، طبق معمول به خطرناکترین صحنه‌های کارزار وارد شد و در حالی که رزمندگان لشکر را در شرق دجله از نزدیک هدایت می‌کرد، تلاش می‌کرد تا مواضع تصرف شده را در مقابل پاتک‌های دشمن تثبیت کند که در نبردی دلیرانه، براثر اصابت تیر مستقیم مزدوران عراقی، ندای حق را لبیک گفت و به لقای معشوق نایل شد.

هنگامی که پیکر مطهرش را از طریق آبهای هورالعظیم انتقال می‌دادند، قایق حامل پیکر وی، مورد هدف گلوله آر.پی‌.جی دشمن قرار گرفت و قطره ناب وجودش به دریا پیوست.

وی در سال ۱۳۳۳ هجری شمسی در شهرستان میاندوآب در یک خانواده مذهبی و با ایمان متولد شد.

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۹۸) در بغداد پایتخت عراق ترور و شهید شدند.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

راهبردنامه